عضو هیات رئیسه مجلس بیانیه ۱۵۰ نمایندگان به روحانی برای تمرکز خدمات درمانی ایثارگران در بنیاد شهید را قرائت کرد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه پارلمان در جلسه علنی روز (چهارشنبه ۱۹ دی) قوه مقننه بیانیه ۱۵۰ نماینده خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مورد تمرکز خدمات درمانی ایثارگران در بنیاد شهید را قرائت کرد.

بیشتر بخوانید:

“بودجه‎ای” که مردم را فقیرتر می‌کند

موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

از آنجایی که خدمات درمانی ایثارگران امری تخصصی است، انتظار می رود به دلیل ذیل دولت خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران را به صورت متمرکز در بنیاد شهید انجام دهد.

دولت در حالی به استناد ماده ۱۳ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران از ابتدای آبان ۹۷ رویه منظم بیمه تکمیلی را به دستگاه‌های اجرایی محول نمود که زیرساخت‌های آن تعبیه نشده است. این موضوع موجب از بین رفتن آرامش روحی و روانی ایثارگران و بازنشستگان این حوزه شده است، همچنین سبب تبعض در درمان ایثارگران و جانبازان در مراکز درمانی شده است.

با توجه به سردرگمی برای جانبازان و ایثارگران بازنشسته و وضعیت خاص صندوق‌های بازنشستگی و به جهت شأن و مقام بالای ایثارگران دستور فرمایید تا خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران در بنیاد شهید تمرکز شود و آنچه از بودجه که قرار است از هر منبعی در اختیار وزارتخانه‌ها قرار گیرد به بنیاد شهید داده شود تا سردرگمی و دغدغه‌ها مرتفع گردد.

  • منبع خبر : https://www.mashreghnews.ir/news/927152/-----