مجتبي غلامي مدیر عامل انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور در نشست مشترک با دکتر اسحاقی مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران با بيان اين مطلب كه تنها راه بهبود وضعیت موجود را که دولت و مجلس با خانواده ایثارگران آشتی کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن فرزندان جانباز کشور : مجتبی غلامی مدیر عامل انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور در نشست مشترک با دکتر اسحاقی فرزند معزز شهید و مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران گزارشی از فعالیت چند ساله انجمن و فعالیت نمایندگی های استانی ارائه داد .

غلامی اظهار داشت : دولت و مجلس در بحث معیشت ، بیمه و درمان خانواده ایثارگران ، ماموریت آموزشی فرزندان جانباز ، فوق العاده ایثارگری (ماده ۵۱)، اشتغال و سهمیه کم در آزمون استخدامی فرزندان ایثارگران و ضعف و نبود قوانین جامع ایثارگری در برنامه ششم توسعه کوتاهی کردن و تمایلی به تعامل با جامعه ایثارگران ندارند.

غلامی گفت :تنها راه بهبود وضعیت موجود این است که دولت و مجلس با خانواده ایثارگران آشتی کنند . بنیاد شهید با این که دارای بنگاه های اقتصادی قوی است ولی از نبود بودجه سخن میگوید مشکل نبود بودجه نیست . وضعیت موجود اقتصادی که خانواده ایثارگران با آن دست پنجه نرم میکنند کسانی به وجود آوردند که در راس بنگاه های اقتصادی هستند. اعتقادی به جامعه ایثارگران نداشته و اموال ایثارگران را حیف و میل میکنند .

دکتر اسحاقی مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران در این دیدار عنوان کرد : اینکه گفته می‌شود صاحبان اصلی انقلاب ایثارگران و خانواده‌های آنان هستند سخن درستی است. مگر بدون ایثار و شهادت انقلاب پیروز می‌شد؟ مگر بدون ایثار و شهادت نهضت آغاز می‌شد؟ خرسندم که امروز شاهد اتحاد و همبستگی جامعه ایثارگری مخصوصا فرزندان شهید و فرزندان جانباز هستیم این اتحاد باعث پیشرفت جامعه هدف شده .

دکتر اسحاقی گفت : احترام و تکریم خانواده ایثارگران و شهدا یک تعارف نیست بلکه یک وظیفه و حقیقت است و همه ما باید افتخار کنیم که خادم ایثارگران و خانواده عزیز شهدا، جانبازان و آزادگان باشیم. من بر این نکته هم تأکید کنم که ما همیشه و امروز بیشتر به روحیه جهاد و ایثار و فداکاری نیاز داریم

وی افزود: تاکنون  بسیاری از مطالبات جامعه ایثارگران حتی معمولی‌ترین آن‌ها محقق نشد است و در همین زمینه برنامه خود را روی این محور متمرکز کرده‌ایم تا  مطالباتی را که در کمترین زمان می‌توان به نتیجه رساند  را پیگیری کنیم.

وی به لزوم حفظ شان ایثارگران و جانبازان اشاره کرد و افزود: تلاش ما این است که تمامی بندهای قانونی مربوط به حفظ حقوق این عزیزان اجرایی شود ولی با محدودیت های قانونی رو به رو هستیم .

ایشان در پایان فرمودند: مطمئناً با واحد شدن جامعه ایثارگری و نگاه ویژه شهدا می توانیم موفق و به اهدافمون برسیم.